sobota, 25 marca 2017

Ojcowska Ekstraklasa zagrała w Wyszkowie.O tym, jak ważna jest rola ojca w życiu dziecka mogli przekonać się uczestnicy warsztatów "Bliżej - pełna łączność", które odbyły się w sobotę 25 marca 2017 r. w Przystanku Twórczej Edukacji w Wyszkowie.

W warsztatach zorganizowanych przez Inicjatywę Tato.Net i Wyszkowski Klub Ojców uczestniczyło kilkunastu ojców z Wyszkowa i okolic, którzy przyszli, by wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności oraz sprawdzić się, czy są dobrymi ojcami. Podczas warsztatów uczestnicy poznawali mocne strony swojego ojcostwa i obszary do rozwoju, uczyli się, jak utrzymywać równowagę na linii życie rodzinne - praca zawodowa, jak wykorzystać umiejętności przydatne do wzmocnienia więzi z dzieckiem na każdym etapie jego rozwoju. W dyskusji, moderowanych ćwiczeniach i pracy w mniejszych grupach poznawali i omawiali cztery filary efektywnego ojcostwa, do których zalicza się: zaangażowanie, stałość, znajomość dziecka i opiekuńczość. Ponadto ojcowie tworzyli Tato-Plan, czyli praktyczny plan działania. 
Warsztaty były również doskonałą okazją do wymiany ojcowskich doświadczeń i inspiracji. Na zakończenie zaproszono wszystkich do przyłączenia się do Wyszkowskiego Klubu Ojców oraz wzięcia udziału w kolejnych warsztatach. Najbliższe spotkanie klubu odbędzie się 20 kwietnia 2017 r. o godz. 20.15 w Przystanku Twórczej Edukacji w Wyszkowie, a w dniach  12-13 maja 2017 r. (pt 18-21, sb 9-18) odbędzie się warsztat „Tato – odkrywca talentów” o tym, jak odkrywać i rozwijać talenty u dzieci.
Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu "Warsztaty dla ojców", który jest dofinansowany ze środków Gminy Wyszków. 
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Gminie Wyszków za dofinansowanie i wsparcie w promocji wydarzenia, Przystankowi Twórczej Edukacji za udostępnienie lokalu, a także wyszkowskim mediom, parafiom, szkołom, przedszkolom, gminnym jednostkom kulturalnym i sportowym oraz wszystkim zaangażowanym instytucjom, firmom, organizacjom i osobom za pomoc w dotarciu do ojców z Wyszkowa i okolic z zaproszeniem na to niecodzienne i ważne spotkanie.
Łukasz Wachowski, Tato.Net

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz