poniedziałek, 15 września 2014

"Odkrywamy ojcostwo" - startujemy z projektem dla ojców z powiatu wyszkowskiego!

Zapraszamy wszystkich ojców z powiatu wyszkowskiego do udziału w projekcie "Odkrywamy ojcostwo"!

Z badań przeprowadzonych przez zespół amerykańskich badaczy problematyki rodzinnej wynika, iż dzieci z rodzin zaangażowanych ojców mają lepszą samoocenę, są mniej podatne na presję rówieśników, mają bardziej rozwiniętą empatię i zdolności poznawcze. Aby zachęcić ojców do odkrywania swojego ojcostwa i uświadomienia sobie, jak ważną rolę pełnią w życiu swoich dzieci, jako grupa nieformalna napisaliśmy projekt na konkurs w ramach Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie” i otrzymaliśmy dofinansowanie.

Celem projektu "Odkrywamy ojcostwo" jest zwiększenie świadomości na temat roli ojca w rodzinie oraz wzmocnienie kompetencji wychowawczych 20 ojców z powiatu wyszkowskiego w okresie 3 miesięcy. Będzie temu służyć projekcja filmu "Odważni" oraz przeprowadzenie nowatorskich warsztatów dla ojców we współpracy z Inicjatywą Tato.Net, co bez wątpienia zainspiruje ich, by bardziej zaangażowali się w swoją rolę i stali się takimi ojcami, jakich potrzebują ich dzieci. W ramach projektu rozpocznie swoją działalność wyszkowski klub ojców – miejsce spotkań i inspiracji do pracy nad ojcowskim warsztatem, z dostępem do fachowej literatury. Wydarzenia w ramach projektu oraz spotkania klubu będą odbywać się na Przystanku Twórczej Edukacji w Wyszkowie (ul. Chopina, parter Apartamentów Preludium)

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz